دستور رهبر انقلاب درباره نحوه برخورد با زنان بدحجاب

او یک نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟»

متاسفانه این بخش از سخنان رهبری ، در میان سایر خبرهای مربوط به سفر ایشان به خراسان شمالی ، چندان برجسته نشد ؛ بخوانید:

 من سفارش میکنم که کانونهاى فرهنگى - هنرى مساجد را فراموش نکنید؛ البته با همکارى بسیج. بد است که بین روحانى مسجد و بسیج مسجد، اختلاف به وجود بیاید. نه، با همکارى بسیج، این کانونهاى فرهنگى - هنرى مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید. بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنى که متناسب با نیاز آن جوانى است که آنجا حضور پیدا میکند، فراهم کنید. مطالعه کنید.

کتابهائى وجود دارد که میشود از این کتابها استفاده کرد. کتابهائى هست؛ بروید بپرسید، تحقیق کنید از کسانى که اهلش هستند. خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهاى فرهنگى - هنرى بروید و پذیراى جوانها باشید. با روى خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید.
ممکن است ظاهر زننده
اى داشته باشد؛ داشته باشد.

بعضى از همینهائى که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقاى مهمان
نواز، هم بقیهى آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانمهائى بودند که در عرف معمولى به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباختهى به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمىبینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟». 

ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهى از منکر هم میکند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت.

منبع:خبر آنلاین

 


دانلود نظر مقام معظم رهبری درباره نحوه برخوردبا بدحجاب ها   دانلود نظر مقام معظم رهبری درباره نحوه برخوردبا بدحجاب ها(دانلود کنین حالشو ببرین{#emotions_dlg.e28} مخصوصا بچه های دو آتیشه)2.9مگابایت

/ 21 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید

دوستان گفتن سند بدید.[متفکر]

سید

تشکر بابت سند شش دونگ.ایشاالله یه شش دونگش رو تو بهشت بزنن به نامتون.

سید

عرض کنم خدمتتون که این چیزی که شما گذاشتین، نمیشه بعنوان نظر حضرت آقا در مورد بد حجابی ازش برداشت کرد. ایشون نظرشون رو در مورد کارهای فرهنگی و چگونگی برخورد با مردم داشتن میگفتن که در حینش میگن که خب اونی که بدحجابه، مشکل ظاهر داره و من مشکل باطن. این دلیل بر این نیست که ایشون مخالف مبارزه با بدحجابی باشن. درست میگم؟

سید

من نگفتم مبارزه با بد حجاب، گفتم مبارزه با بد حجابی. شخص رو نگفتم، اشتباه رو گفتم. باید با گناه مبارزه کرد. باید با نفس اماره مبارزه کرد. جهاد اکبر به همین میگن دیگه. باید با بد حجابی مبارزه کرد. مطمئنا ایشون راضی نمیشن به اینکه یه گناهی که جنبه اجتماعی داره، توی جامعه نادیده گرفته بشه. با توجه به دستورات اسلام ما حتی کسی که دزدی میکنه رو هم نباید بدتر از خودمون بدونیم. چون شاید سنگین ترین گناه اون، همون دزدیش باشه در صورتی که ما خیلی گناهای دیگه میکنیم. و مطمئنا اگر دزدی رو گرفتیم، یا باهاش برخورد کردیم، نباید طوری باهاش برخورد کنیم که ازمون متنفر بشه. ولی همیشه باید با دزدی مبارزه کرد.

سید

خب حالا مگه من گفتم که پلیس ارشاد کار خوبی میکنه؟! اتفاقا منم از کاری که پلیسای گشت ارشاد میکنن، خوشم نمیاد. شاید همشون بد نباشن، ولی اکثریتشون خیلی بد برخورد میکنن. من که از طرف اونا حرف نمیزنم که! من دارم از طرف خودم حرف میزنم.

سید

به نظرم باید کار پایه ای انجام بشه دیگه. کار فرهنگی انجام بشه، ولی نه در این حدی که الان داره انجام میشه. شاید اصل کار گشت بد نباشه، ولی باید نیروهاشون رو آموزش بدن که چطوری برخورد کنن. برخوردا خیلی بده در صورتی که تهش هیچکار خاصی نمیکنن با این کسایی که میگیرنشون. باید به خانواده های مذهبی این هشدار داده بشه که اگه بچه توی دوران بچگیش به چادر عادت نکنه، توی دوران بلوغش اصلا نمیتونه درک کنه چادر برای چی هس. باید کار تربیتی قوی انجام بشه. چه میدونم دیگه. از همین کارایی که حضرت آقا همیشه میگن و هیچوقت هیچ مسئولی پی اش رو نمیگیره. کار گرافیکی قوی، کار فرهنگی قوی و.... مبارزه با بد حجابی اینه دیگه.

امیر(اهل دلان)

بسم رب المهدی(عج) سلام محشر ‌، بشرط اینکه: تمام سخن را بشنویم و مردونه وارد میدان تقوا و علمو استدلال شویم صلواتی زلال

سید

آره خب. شایدم بخاطر این بود که از بسیجیا بدش میاد. ولی فک کنم توی یکی دو ثانیه نتونیم بفهمیم که طرف بسیجیه یا نه!!![نیشخند]

سید

چه میدونم والا. اصا حالا که اینجوری شد، نه تنها حیا نداشته، تازه از بسیجی ها هم بدش میاد!!!دیگه واویلا!!![نیشخند]

سید

راستی من یه عذر خواهی به شما بدهکارم. اون طرحی که زده بودین رو توی وبم گذاشته بودم ولی یادم رفته بود که منبع بدم. الان تازه دیدمش و دیدم که منبع نزدم. خیلی بد شد. یجورایی فک کردن که من زدم طرح رو![ناراحت] الان منبع رو گذاشتم البته.