لوگو رحیم پور ازغدی

WebYar


ايـــــن آخريـــــا
لینک رفقا
پلاک 110 {بازدید}
کانال ترک گناه و خودسازی در تلگراماینستاگرام خودسازی

این ماجراواقعی است!!!تعجب

سی ام آذر ماه سال هزار و سیصد و شصت و پنج ؛


عقربه های ساعت ، دو و سی و پنج دقیقه را نشان می دهند. نوجوانی هفده ساله... گوشه ی خانه ای مجلل نشسته و برای مجله مورد علاقه ی خویش نامه می نویسد. مدتهاست می خواهد با کسی حرف بزند ، درد دل کند و از مشکل بزرگی که بر سر راهش قرار گرفته دیگران را خبر کند.

شاید گوش شنوایی نیافته و یا خیال کرده خود به تنهایی می تواند بر این دشواری غالب شود. اما سرانجام چه؟ بالاخره چاره چیست؟ هوای بارانیِ آن روز ، روحِ لطیف او را هم به بازی گرفته و آن بغضِ مانده در گلو را واژه به واژه بر صفحه سفید کاغذ می ترکاند.   

او از خویش آغاز می کند ، از اینکه در خانواده ای مرفه و ثروتمند زندگی می کند ، از پدر و مادری می گوید که هر دو پزشک هستند و از صبح علی الطلوع تا پاسی از شب بیرونِ خانه! پدر و مادری بی قید ، لااُبالی ، بی اهمیت به تربیت تنها فرزند خویش!:
مشکلِ اصلیِ من از حدود یک سال پیش شروع شد. پدر و مادرم به دلیل اینکه من تنها فرزند خانواده هستم و ضمناً وضع مادیشان هم خوب است ، دختر خاله ام را که در خانواده ای متوسط زندگی می کند و همسنِّ خود من است ، به سرپرستی قبول کردند. از آن تاریخ به بعد ، خانه ی آرام و ساکت ما که در طول روز کسی جز من در آن زندگی نمی کرد ، تبدیل به (محلِ) زندگی پسری شد با دختری که به مراتب از شیطان پست تر و حرفه ای تر است.... حدودِ 10 ساعت از روز را با دختر خاله ام در خانه تنها هستیم. او یک لحظه مرا تنها نمی گذارد. دائماً در سرم فکرِ گناه می اندازد ، بارها و بارها در طول روز از من درخواست گناه می کند. البته من پسری نیستم که (اسیر) خواهش و حرفهای او شوم. همیشه سعی می کنم از او خودم را دور کنم ولی او مانند شیطانی است که سرِ راه هر انسانی ظاهر شود ، او را درونِ قعر جهنم پرتاب می کند و برای همین است که من از او احتراز می کنم ولی او دست از سرِ من بر نمی دارد. تا نوجوان و جوان نباشید ، تا صدای گروپ گروپِ قلب خود را در مقابلِ غمزه ای و کرشمه ای نشنیده باشید ... مگر می توانید بفهمید هر روز ده ساعت تنهایی با دختری که کَت شیطان را از پشت بسته ، یعنی چه! آن هم با شرایطی که او دارد .
 

البته فکر می کنم همه ی بد بختی ها به خاطرِ این است که من مقداری زیبا هستم. فکر می کنم اگر این موهای طلایی و پوست روشن را نداشتم ، حتماً این مشکل سرم نمی آمد.
او در این نامه چهار بار به صراحت تقاضای کمک می کند و از مخاطبانِ خویش در آن مجله می خواهد که نگذارند برادرشان پاکیِِ خود را از دست بدهد. بعد هم نامه را امضاء می کند و به نشانی مجله می فرستد.دست اندرکارانِ مجله پس از دو هفته ، پاسخِ بسیار کوتاهی به آدرسِ دبیرستانِ محلِ تحصیلِ این نوجوان می فرستند :
برادر گرامی... با سلام حتماً موضوع را با خانوادهء خود در میان بگذارید. زیرا آگاهی خانواده تان می تواند برای شما مؤثر باشد.و چند روز بعد پاسخی دریافت می کنند کوبنده و ناباورانه! به انضمامِ نامه ای دیگر :مجله محترم...
با سلام ، برادر امیر... در تاریخ 5/10/65 در عملیاتِ کربلای چهار به شهادت رسیده اند. نامه ی شهید ضمیمه می شود .                  رئیس   دبیرستان ...   
 
 16/10/65 مجله ایران جوان ، شماره 143 ، ص 23

منبع: الکترونیک سرخ[ ۱۳٩۱/۱٠/٢٤ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ تاتی ]
.: Changes of Weblog Themes By TATI :.
درباره وب

سلام خوش اومدین لطفاً اگه لینک دانلودی خراب بود در قسمت نظرات همون پست اعلام کنید تا اگه امکانش بود تصحیح بشه**
یا زهرا(س)
ـــــــــــــ
درباره من
موضوعات وب
خبرنامـه
مطلع شدن از آخرين بروزساني وب
امکانات وبدر اين وبلاگ
در كل اينترنت

˙·٠●❤جــــوان عــــاشـق❤●٠·˙
آرشيو مطالب
رمان
شیعه در منابع اهل سنت
پیامبر اکرم فرمود:خلفاء بعد از من، 12 نفر هستند و همه‌شان از قریش هستند(1).

هر كس بميرد و امام زمانش را نشناخته باشد به مرگ جاهلي مرده است(2)پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آله فرمود: امت من بر 73 گروه تقسیم می گردند: یك گروه آن در بهشت و 72 فرقه در دوزخ قرار خواهند گرفت.(3)


پيامبر ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ هنگامي كه از حجه الوداع بر مي گشت در محلّي به نام غديرخم فرود آمدند و پس از حمد و ثناي خدا فرمود: «اي مردم نزديك است من دعوت حق را لبيك گويم و من در بين شما چيزي را مي گذارم كه بعد از آن گمراه نشويد كتاب خدا و سپس ايستاد و دست علي را گرفت و فرمود: اي مردم چه كسي اولي به شما از خودتان است؟ گفتند خداوند و رسولش بهتر مي داند. فرمود آيا من اولاي به شما از خودتان نيستم؟ گفتند چرا. فرمود: «من كنت مولاه فعلي مولاه. پس هر كه من مولاي او هستم علي مولاي اوست» (4)

1-صحیح بخاری جلد 8، صفحه 127، حدیث 7223 و صحیح مسلم، جلد 6، صفحه 3، حدیث 4598
2-اين حديث به عبارات گوناگون نزديك به 18 متن از علماي شيعه و سني كه همه از نظر مفهوم نزديكند نقل شده و علماي اهل سنت آن را متواتر ذكر كرده اند و ناقلان از اهل تسنن فقط 70 مورد مي باشد كه به عنوان نمونه بعضي نقل مي شود، 1ـ مسند ابو داوود، سليمان بن داوود (طيالسي)، م 204. 2ـ نقض العثمانيه نيز از اسكافي ص 11 و 12 و به نقل ازابن ابي الحديد، ج 13، ص 242. 3ـ مسند احمد بن حنبل، م 241، ج 2، ص 83 و 154 و ص 111، از ابن عمر و ص 296 از ابوهريره.
3- سنن ابی داود ج3 ص 198, مسند احمد, ج3, صص 145؛ سنن ابن ماجه, ج2, ص 364؛ مستدرك حاكم, ج1, ص 128؛ جامع الصغیر, ج1, ص 184, در المنثور, ج2, ص 284؛ صحیح ترمذی, ج5, ص 26, كتاب الإیمان

4- المستدرک علی الصحیحین، 3:118 و تمیمی بستی، محمد بن حبان، صحیح ابن حبان، 15:376، بیروت، موسسه الرساله، 1414 ق، و حنبلی مقدسی، محمد بن عبد الواحد، الأحادیث المختاره 2:105 و 106، مکه مکرمه، مکتبه النهضة الحدیثه، 1410 ق

با کلیک بر روی 1+ به "مذهبي دانلود" امتياز بدهيد